ستاد مقابله با کرونا

لزوم اهمیت و توجه جدی به سلامت تک تک افراد جامعه و همچنین نقش اطلاع رسانی و تبلیغاتی رسانه ها در شکل گیری تجمعات، گردهمایی ها و مراسمات تشییع و تدفین در مناطق مستعد شیوع کرونا با درج آگهی وفات، همکاری و همراهی همه جانبه مدیران محترم رسانه ها را در این زمینه می طلبد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر، به اطلاع کلیه مدیران پایگاههای اطلاع رسانی، کانالهای تلگرامی و شبکه های مجازی شهرستان دره شهر می رساند با توجه به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان ایلام و شهرستان دره شهر  و لزوم اهمیت و توجه جدی به سلامت تک تک افراد جامعه و همچنین نقش اطلاع رسانی و تبلیغاتی این رسانه ها در شکل گیری تجمعات، گردهمایی ها و مراسمات تشییع و تدفین در مناطق مستعد شیوع کرونا با درج آگهی وفات، همکاری و همراهی همه جانبه مدیران محترم رسانه ها را در این زمینه می طلبد.

از طرفی با افزایش آمار مبتلایان  و فوتی های ناشی از عدم رعایت فاصله اجتماعی در اینگونه تجمعات و مراسمات طی یکی دو هفته اخیر، توجه ویژه به هشدارهای سازمان بهداشت جهانی مبنی برفراگیر بودن موج سوم کرونا در پاییز و زمستان پیش رو، رعایت دقیق و کامل محدودیت ها، مصوبات و دستورالعملهای ستاد کرونا در استان و شهرستان ضروری تر می نماید.

علیرغم تذکرات قبلی در این خصوص، متاسفانه بعضی از مدیران این رسانه ها اقدام به انتشار اطلاعیه ترحیم با ذکر تصاویر، زمان و مکان و... اینگونه مراسمات می نمایند که آن بر خلاف  مصوبات و دستور العملهای ستاد کرونا می باشد. لذا ضمن یاد آوری مجدد به کلیه مدیران رسانه ها، در صورت مشاهده موارد مشابه از طریق ستاد کرونا شهرستان، دادستان محترم و مراجع قضایی و انتظامی اقدامات قانونی بعمل خواهد آمد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی _ عضو ستاد مقابله با کرونا شهرستان دره شهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =