نماز جمعه دره شهر

واقعیت تلخ امروز جامعه آنجاست که سختی زندگی، گرانی و مشکلات اقتصادی مردم را نسبت به احکام نورانی اسلام بدبین کرده است

به گزارش دره شهر نیوز، نماز عبادی سیاسی و خطبه های جمعه شهر دره شهر با رعایت پروتکل های بهداشتی به امامت حجت الاسلام عبداله شمسی امام جمعه موقت دره شهر در مسجد جامع این شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام عبداله شمسی در خطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین، شهادت امام حسین(ع)، مهترین درس عاشورا درس هدایت و ارشاد جامعه بشری است.🔸امام حسیـــن(ع) تا روز عاشورا تلاش فراوانی برای هدایت عده ای بکار بستند بطوریکه در مسیر خود با افراد متعدد و صاحب نفوذی ملاقات و نصیحت نمودند شاید بتواند یک نفر را هدایــت کنند.

تمامی اهل بیت(ع) در مسیر نورانی هدایت و ارشاد جامعه از هستی خود گذشتند تا بتوانند مایــه نجات انسان ها باشند. شهدا تمام هستی خود را در راه دفاع از مرزهای جغرافیایی و فکری ملت فدا کردند تا آرامش و آسایش را برای همنوعان خود فراهم نمایند.

امروز مقدس ترین دفاع، دفاع از حقوق مردم و جهاد در راه رفع مشکلات عدیده آنان خصوصا گرانی های افسار گسیخته و مشکلات سخت اقتصادی است.

واقعیت بسیار تلخ آنجاست که سختی زندگی، گرانی و مشکلات اقتصادی مردم را نسبت به احکام نورانی اسلام بدبین کرده است. این در حالیست که با نگاهی به شیوه حکمرانی اهل بیــت (ع) خصوصا امیرالمومنـین علی (ع) راهکارهـای فراوانی برای حفــظ و سامان بخشیـدن به اقتصاد هر جامعه ای مشاهده می شود.

🔸استفاده از سیستم نظارتی دقیق و کارآمد، پیگیری مشکلات مردم، افشای خیانت خیانتکاران، تحقیر مفسدین اقتصادی و عزل فوری آنان، پس گرفتن اموال بیت المال و برخورد قاطع باخرابکاران و... از مهمترین اقدامات امیرالمومنین علی(ع) در مسیر آرامش بازار و توجه به معیشت و اقتصاد مردم در عصر خود می باشد که توجه و عمل به آنها مـی تواند از هرج و مرج ها و خودسری های  گسترده جلوگیری و باعث ثبات نسبی گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =