کد خبر: 472
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
فریوزجا

با توجه به اینکه فیروزجا اقامت دائم فرانسه را دارد و از اقامت او ۲ سال گذشته این شطرنج‌باز قصد دارد برای این کشور مسابقه بدهد. ضمنا اینکه فرانسوی‌ها ماهیانه ۲۵۰۰ یورو هم به او پرداخت می‌کنند.

ایب رئیس فدراسیون جهانی شطرنج در خصوص آخرین وضعیت علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی که تغییر تابعیت خواهد داد، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش تابناک ورزشی، علیرضا فیروزجا، سوپراستاد بزرگ شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی جهان در روسیه با پرچم فیده مسابقه خواهد داد اما پس از آن در پی بازی با پرچم یک کشور مطرح اروپایی است که کامبوزیا از آن پرده برداشت.

محمدجعفر کامبوزیا، نایب رئیس فدراسیون جهانی شطرنج و رییس سابق فدراسیون ایران در خصوص این موضوع اظهار داشت: پس از اینکه درخواست فیروزجا برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان با پرچم فیده در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی مطرح شد تنها من با این درخواست مخالفت کردم و سایر اعضا موافقت خود را اعلام کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فیروزجا اقامت دائم فرانسه را دارد و از اقامت او ۲ سال گذشته این شطرنج‌باز قصد دارد برای این کشور مسابقه بدهد. ضمنا اینکه فرانسوی‌ها ماهیانه ۲۵۰۰ یورو هم به او پرداخت می‌کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =