کد خبر: 447
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
هواشناسی

استاندار ایلام گفت : برای احداث این پژوهشگاه بودجه ای برای مقدمات آن در نظر می گیریم و در سال ۹۹ هم بایست اعتباراتی در نظر گرفته شود و مابقی آن از محل فروش ساختمان فعلی هواشناسی تأمین گردد.

به گزارش  دره شهر نیوز؛   استاندار ایلام در دیدار دکتر سحر تاج بخش معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور ضمن تقدیر از زحمات این سازمان در اطلاع رسانی دقیق وضعیت هوا، گفت: نقش سازمان هواشناسی در مدیریت بحران سیل فروردین ماه قابل تقدیر بود.

وی ادامه داد: در سیل فروردین ماه هشدارهای بجا و به موقع سازمان هواشناسی را جدی گرفتیم و با اجرای تمهیدات لازم از یک فاجعه در استان جلوگیری کردیم‌.

استاندار ایلام پیش بینی های سازمان هواشناسی را در امر پیشگیری را مهم خواند و افزود: این پیش بینی ها به موقع بود، به نحوی که با اطلاع رسانی گسترده و حضور در مناطق آسیب پذیر ضمن اینکه مردم را از وقوع سیل با خبر کردیم در برخی مناطق که احتمال سیل شدید می دادیم دستور تخلیه و جابجا دادیم و این مهم باعث شد که علی رغم بارش شدید و سیل آسا تلفات جانی نداشته باشیم.

وی در ادامه از احداث پژوهشگاه هواشناسی در استان خبر داد و گفت: برای احداث این پژوهشگاه بودجه ای برای مقدمات آن در نظر می گیریم و در سال ۹۹ هم بایست اعتباراتی در نظر گرفته شود و مابقی آن از محل فروش ساختمان فعلی هواشناسی تأمین گردد.

وی افزود: اعتبارات پژوهشی نیز برای اجرای طرح های پژوهشی در حوزه ی هواشناسی اختصاص می یابد.

رییس سازمان هواشناسی کشور نیز در این نشست احداث پژوهشگاه هواشناسی در استان را حائز اهمیت خواند و گفت: اجرای پروژه های پژوهشی در استانی چون ایلام با اقلیم خاص بسیار مهم و ضروری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =