کد خبر: 410
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
کربلا

مدیر حج و زیارت استان ایلام گفت: این تعداد افراد در قالب 5 هزار و 762 گروه در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش دره شهر نیوز ؛ سید حمید مصطفایی بابیان اینکه در حال حاضر 11 دفتر زیارتی دائم و 6 دفتر زیارتی به‌صورت موقت در استان ایلام کار ثبت‌نام زوار اربعین حسینی را در سامانه سماح انجام می‌دهند،اظهار داشت : دفاتر زیارتی این استان در شهرهای ایلام، مهران، دهلران و چرداول فعالیت دارند.

مصطفایی تصریح کرد: همچنین سه مکان برای استقرار دفاتر حج و زیارت در شهر مهران در ایام نزدیک به اربعین حسینی و یک مکان نیز در داخل پایانه مرزی مهران بنا بر ضرورت در نظر گرفته‌شده است که این تعداد نیز درصورتی‌که ضرورت پیدا کند با هماهنگی و همکاری مسئولان استانی و کشوری قابل‌افزایش خواهد بود.

مدیر حج و زیارت استان ایلام با تأکید بر اینکه وظیفه این دفاتر موقت در ایام اربعین حسینی صرفاً در استان ثبت‌نام افراد متقاضی پیاده‌روی اربعین حسینی است، گفت: کار ثبت‌نام متقاضیان شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی و زوار عتبات عالیات در سامانه سماح از اول شهریور آغازشده و تا ایام اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام زوار اربعین حسینی در سامانه سماح الزامی است، گفت: با توجه با حذف ویزا در ایام اربعین حسینی سال جاری، زوار اربعین حسینی با داشتن گذرنامه معتبر و همچنین ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند از مرزهای خروجی به مقصد عتبات عالیات تردد کنند.

مصطفایی یادآور شد: زائران تنها باید در زمان ثبت‌نام هزینه‌های بیمه‌ای شامل حوادث و خدمات درمانی به همراه هزینه‌های پزشکی و بهداشتی که مجموعاً حدود 25 هزار تومان تعیین‌شده است، پرداخت کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =