کد خبر: 365
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
نوذری

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین معادل ۶۷درصد مجموع زوار از مرز مهران تردد داشتند و امسال پیش بینی می شود به ۲ برابر افزایش یابد.

به گزارش دره شهر نیوز ، دکتر محمد نوذری در نشست روسای خانه های سلامت مشارکت مردم در سلامت سراسری  اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق همکاری با سازمان های مردم نهاد، در تلاش هستیم بخشی از امورات اربعین را به مردم و سازمان های مردم نهاد واگذار کنیم.
 
وی افزود: سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین معادل ۶۷درصد مجموع زوار از مرز مهران تردد داشتند و امسال پیش بینی می شود به ۲ برابر افزایش یابد.
 
وی تاکید کرد: هم اکنون ۴۶۶ سازمان مردمنهاد در استان ایلام مجوز فعالیت دارند که ظرفیت بسیار مناسبی برای انجام امورات اربعین دارند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: تنها ۳۰ در صد از سلامت انسان ها به حوزه بهداشت و درمان مربوط است و بخش اعظم آن به سلامت در حوزه های اجتماعی و روان شناسی ارتباط دارد.
 
وی با بیان اینکه باید تمام حوزه های سلامت با یکدیگر ارتباط داشته باشند تا سلامت مردم تامین شود، یادآور شد: اگر جامعه از سلامت اجتماعی برخوردار نباشد، نمی توان از کاهش آسیب های این حوزه حرفی به میان آورد.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در ادامه سخنان خود استفاده از ظرفیت سمن ها را برای افزایش سواد سلامت اجتماعی موثر دانست و افزود: از ابتدای تشکیل سمن ها تاکنون مجوز فعالیت ۴۶۶ سازمان مردم نهاد در استان صادر شده است که ۲۰۰  مجوز از این تعداد مربوط به ۲ سال گذشته است.
 
وی با قدردانی از نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت اظهار کرد: در سیل اخیر بخش زیادی از کارهای حوزه سلامت و اجرای برنامه ها بر عهده سازمان های مردم نهاد بود و در این زمینه به کمک مسئولان آمدند.
 
دکتر نوذری در ادامه تاکید کرد: سمن ها به عنوان صدای مردم، رابط بین مردم و دولت هستند و ما باید بتوانیم از این ظرفیت در راستای توسعه حوزه سلامت استفاده کنیم.
 
گفتنی است که در ادامه این همایش دکتر جمیل صادقی‌فر مدیر مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه ضمن خیرمقدم به مدعوین و حاضران به تشریح اهداف و برنامه‌های این همایش و اقدامات و فعالیت‌های حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه پرداخت.
 در بخش دیگری از این همایش وحید ملکشاهی‌نژاد مسئول خانه مشارکت های مردمی بهداشت و درمان استان ایلام ضمن خیرمقدم به حاضران، به تشریح فعالیت‌ها و اقدامات حوزه خود و همکاری‌های دوجانبه بین دانشگاه علوم پزشکی و خانه مشارکت های مردمی استان پرداخت.
 لازم به ذکر است که در خاتمه این همایش از مسئولان خانه‌های مشارکت مردمی برتر کشوری با حضور دکتر دل‌پیشه دبیر شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =