مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام گفت: فرهنگ کار و تلاش در جامعه ما باید از اداری و پشت میز نشینی به مشاغل خلاقه تغییر کند تا همچون کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه شاهد شکوفایی بسترهای اقتصادی در کشور و جامعه باشیم.

به گزارش دره شهر نیوز ؛ احسان جمشیدزاده  در همایش ایده شو اظهار داشت: اکنون در بیشتر کشورهای دنیا کسب و کارها به سمت اشتغال های نوین مبتنی بر علوم دانش بنیان شکل گرفته است و در سال های اخیر نیز کشور ما به این سمت حرکت کرده است.

وی افزود: یکی از ملزومات جامعه امروزی تغییر نگرش و افکار به مسائل مختلف از جمله مقوله مهم اشتغال است که در این راستا باید با استفاده از تفکرات گروهی و تیمی بتوان یک ایده را از ذهن تا سودآوری عملیاتی و زمینه اشتغال تعداد زیادی از افراد در آن ایده را اجرایی کرد.

جمشیدزاده یادآور شد: فرهنگ کار و تلاش در جامعه ما باید از اداری و پشت میز نشینی به مشاغل خلاقه تغییر کند تا همچون کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه شاهد شکوفایی بسترهای اقتصادی در کشور و جامعه باشیم.

وی حمایت از طرح ها و ایده های نو اشتغال زا را از اهداف و سیاست های مراکز ۱۴ گانه فنی و حرفه ای استان ایلام برشمرد و تاکید کرد: مراکز آموزشی فنی و حرفه ای از ایده ها و طرح های نوین دانش بنیان حمایت می کند.

معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام نیز در این همایش اظهار  کرد: توسعه پایدار و اشتغال سودآور نیازمند تقویت بخش خصوصی و حمایت از طرح های نوین مبتنی بر علوم و فنون روز است و افراد خلاق و ایده پرداز باید به دانش روز مسلط باشند.

روح الله سلیمانی، افزود: رمز موفقیت کشورهای دارای اقتصاد قدرتمند اعتماد و حمایت دولت نسبت به بخش خصوصی و تلاش برای اجرای طرح های نوین سوداور است و به واقع اقتصاد دولتی شکننده و ضعیف است.

وی، تاکید کرد: ایده های مبنی بر علوم دانش بنیان و خلاقانه و پیاده سازی این طرح ها به واقع نوعی از اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از فکر و امکانات در مسیر درست است.

 سلیمانی با بیان اینکه نباید فرصت ها را از دست داد،  خاطرنشان کرد: باید از پیشرفت علم و فناوری در ایجاد ایده های نو و جدید بهره گیری کرد و ذهن پویا و کنجکاو جوانان در این راه می تواند زمینه ساز بروز انواع پروژه های مبتکرانه و استغال زا باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =