مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در دنیا نظام آموزشی به دنبال جبر و جغرافیا و هندسه نیست بلکه به دنبال کارهای دسته جمعی و ایده های نو است با این وجود باید به دنبال خلق ایده های نو ‌باشیم و سرمایه هایمان را تبدیل به ثروت کنیم.

به گزارش دره شهر نیوز ؛ شکراله شیرخانی در دومین رویداد ایده شو در این استان، اظهار کرد: نگاه امروز به کسب و کار نسبت به گذشته متفاوت شده  اما  متاسفانه در نظام آموزشی ایران خلاهای زیادی در آموزش مهارت ورزی، تفکر و کار گروهی، یادگیری زنجیره تولید و ایده های خلاقانه به چشم می خورد که نیازمند اصلاح و بازنگری است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته با داشتن مدرک تحصیلی ادارات به دنبال جذب افراد بودند، افزود:امروزه با وضعیت پیچیده موجود باید خود اشتغالی ایجاد شود در همه کشورهای توسعه یافته آموزش و پرورش و مراکز آموز عالی انواع مهارت های جمعی و تربیت ذهن خلاق دانش آموزان و دانش جویان از اهمیت زیادی برخودار است.

شیرخانی، گفت:برنامه های نظام آموزشی نمی تواند نگرش جدیدی را ارایه کند و این یکی از مشکلاتی است که بر پیچیدگی موجود افزوده است.

وی، تصریح کرد: در دنیا نظام آموزشی به دنبال جبر و جغرافیا و هندسه نیست بلکه به دنبال کارهای دسته جمعی و ایده های نو است با این وجود باید به دنبال خلق ایده های نو ‌باشیم و سرمایه هایمان را تبدیل به ثروت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام یادآور شد: باید دانشجویان و حتی دانش آموزان بعد از فراغت از تحصیل دغدغه اشتغال و کاریابی نداشته باشند و با مهارت هایی که در طول تحصیل فرا گرفته اند پس از اتمام درس با سهولت وارد بازار کار شده و به ایجاد کسب و کار بپردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =