کد خبر: 338
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تعمیرات‌اساسی پالایشگاه که از ۱۵ تیرماه سال جاری آغاز شده بود، با مشارکت تمامی واحدهای پالایشگاه و با صرف بیش از ۱۰۰ هزار نفر ساعت کار اجرایی و پشتیبانی با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش دره شهر نیوز ؛ مسعود مرشدی  اظهار داشت : در این دوره از تعمیرات اساسی فعالیت‌های شاخصی همچون نصب چند تجهیز سنگین از جمله: کولد باکس، مبدل های برج متان‌زدا و ریبویلر آمین، تعویض بخشی از سینی‌های برج‌های واحد شیرین سازی ، تخلیه و شارژ کاتالیست ۲ مورد از بسترهای کاتالیستی واحد سولفور و ترمیم و تعویض خطوط معیوب آمین واحدهای شیرین‌سازی انجام شده است.

وی به تنوع فعالیت‌های تعمیرات‌اساسی امسال اشاره و اظهار داشت: در تعمیرات‌اساسی امسال ۸۵ تجهیز ثابت، ۸۰ تجهیز دوار، ۲۵۰ مورد شیرآلات، ۱۰۰ تجهیز برقی و دو هزار و ۵۰۰ تجهیز ابزاردقیقی مورد بازرسی و تعمیر قرار گرفتند و بیش از ۳۰ طرح اصلاحی مصوب نیز اجرا شد.

وی یادآور شد: انجام برشکاری و جوشکاری و تست در بیش از ۵۰۰ نقطه و به میزان حدود دو هزار و ۸۰۰ اینچ ‌قطر از خطوط فرآیندی، باز کردن و بستن یکهزار مورد فلنج خطوط و تجهیزات و انجام داربست‌بندی به میزان بیش از هفت هزار متر مکعب از فعالیت های شاخص تعمیرات امسال در پالایشگاه گاز ایلام بوده است.

مرشدی ابراز امیدواری کرد با تعمیرات‌اساسی انجام شده، شاهد افزایش قابلیت ‌اطمینان تجهیزات در جهت تولید پایدار، ایمن، پاک و بهره‌ور گاز و سایر محصولات باشیم.

ظرفیت اسمی پالایشگاه گاز ایلام ۶.۸ میلیون متر مکعب در روز است که خوراک آن از مخزن گازی تنگ بیجار واقع در استان ایلام به فاصله ۴۰ کیلومتری پالایشگاه تامین می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =