کد خبر: 331
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
استاندار ایلام

استاندار ایلام گفت: به همه ذیحسابان تأکید کرده ایم که در خریدها حتما از تولیدات استان و داخلی استفاده شود.

 به گزارش دره شهر نیوز ؛ قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با مدیرعامل و کارکنان شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک گفت: می توان از تولیدات استان و داخلی در همایش ها، شوراها، تشکل ها، صنوف، اتحادیه ها  فرهنگ سازی کنیم و در جلسات توجیه کنیم که از تولیدات استان استفاده شود.

وی افزود: به عنوان مثال اداره کل راه و شهرسازی و راهداری اگر نیاز به مصالح و سیمان نیاز داشتند از تولیدات استان استفاه نماید.
 
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این مهم که استفاده از تولیدات استان را به همه دستگاه های اجرایی بخشنامه کرده ایم، ابراز داشت: روابط عمومی سازمان شرکت شهرک های صنعتی نیز در این خصوص فعال شود و نسبت به فرهنگ سازی برای استفاده از تولیدات استان در دستگاه های اجرایی، پروژه های عمرانی ، همایش ها و سیمنارها اقدام نماید.

سلیمانی دشتکی در این جلسه ضمن تأکید بر توسعه صنایع وابسته به پتروشیمی و نفت و کشاورزی خاطر نشان کرد: در بحث صنایع وابسته به کشاورزی با توجه به افزایش تولیدات کشاورزی نیاز است به سمت ایجاد صنایعی که ارزش افزوده ایجاد می کند، حرکت کنیم و صنایع تبدیلی، فراوری و بسته بندی را گسترش دهیم.

وی افزود: در این راستا نیز می طلبد که به سمت ایجاد شهرک های تخصصی صنعتی در استان حرکت کنیم، به عنوان مثال شهرک تخصصی پتروشیمی ایجاد کنیم.

استاندار ایلام با اشاره به این که ما اغلب به دنبال سرمایه گذاری های کلان در حوزه ی پتروشیمی ها در استان هستیم، تصریح نمود: در کنار این صنایع بزرگ بایست به سمت ایجاد کارگاه های کوچک نیز حرکت کنیم چراکه بیشترین اشتغال در این حوزه ایجاد می شود و می توان این نوع کارگاه ها را به سرعت در استان ایجاد کرد و این امر با ارائه تسهیلات و خدمات ارزان قیمت و سهل الوصول امکان پذیر است.

لازم به ذکر است در استان ایلام  ۸ شرکت صنعتی، ۸ ناحیه صنعتی و ۲۵۰ کارگاه فعال با بیش از ۴ هزار نفر اشتغالزایی وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =