قبض جریمه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: از این‌ پس رانندگان متخلف قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید جایگزین سیستم کاغذی دستی و سنتی خواهد شد.

به گزارش دره شهر نیوز ؛ سرهنگ ابوالفضل کوهزادی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی این استان، اظهار کرد: در مرحله نخست اجرای این طرح، پلیس راهور استان ایلام به 40 دستگاه دست‌ افزار موبایلی هوشمند مجهز شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام تصریح کرد: از این‌ پس رانندگان متخلف قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید جایگزین سیستم کاغذی دستی و سنتی خواهد شد.

وی در رابطه مزیت‌ها و فواید استفاده از دست‌ افزار موبایلی، گفت: آنلاین بودن و تسریع در اعمال قانون، ازجمله مهم‌ترین مزیت‌های این سیستم است که در آن به‌طور همزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی‌های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

کوهزادی افزود: در فرایند جدید اعمال قانون بلافاصه پس از اعمال قانون توسط امور راهور پیامک جریمه در همان زمان به شماره تلفن همراه مالک ارسال و در نتیجه مالک وسیله نقلیه که پلاک خودرو به نام او می‌باشد در حداقل زمان ممکن در جریان قبض جریمه صادره قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: متأسفانه در روش‌های قدیمی که قبض جریمه به بدنه خودرو الصاق می‌شد یا به‌ صورت  دو برگی در غایب راننده نوشته می‌شود، برخی از رانندگان از جریمه‌های صادرشده خود بی‌اطلاع بودند و از این‌ رو پیگیر پرداخت آن نمی‌شدند.

رئیس پلیس راهور ایلام با اشاره به اینکه در شیوه جدید اعمال قانون این نقایص مرتفع شده است بیان کرد: در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، به شماره همراه مالک پیامک می‌شود و راننده یا مالک خودرو می تواند در همان لحظه، از طریق سامانه 120 پلیس راهور نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کند.

وی، بازدارندگی باهدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرائم و پرداخت آن را از اهداف سیستم جدید است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با بیان اینکه در سیستم جدید خطای انسانی و اشتباهات مأموران به حداقل می‌رسد، از رانندگان خواست: در صورت فروش یا خرید خودرو بلافاصله به مراکز تعویض پلاک برای تعویض پلاک خودرو خود مراجعه کنند، چراکه تمامی خلافی‌های وسیله نقلیه و نمرات منفی برای مالک پلاک خودرو پیامک می‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکلی، مالک پلاک باید پاسخگوی مراجع قانونی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =